کابینت با اشغال بخش عظیمی از دیوارها و کف، یکی از تاثیرگذارترین عوامل در دکوراسیون آشپزخانه محسوب می‌شود، بنابراین دقت در خرید و نصب آن بسیار با اهمیت است.نکات زیر اطلاعاتی درخصوص نوع رنگ، طرح، کاهش هزینه‌ها و چگونگی استفاده بهینه از فضای آشپزخانه را در هنگام خرید کابینت در اختیار شما قرار می‌‌دهد:1- در کابینت‌هایی که در آنها MDF است سعی کنید از دو رنگ تجاوز نکنید، ولی در کابینت‌هایی که در آنها پروفیل(قاب دار) است دورنگ یا سه رنگی که با هم هارمونی داشته باشند، کار شما را بسیار جذاب خواد کرد و البته در آشپزخانه‌هایی که سقف کوتاهی دارند می‌توان HPLیا همان داخل قاب را چوبی انتخاب کرد که راه‌های عمودی داشته باشد. سعی کنید در کابینت‌های پروفیل از HPL‌کرکره‌ای استفاده نکنید زیرا اگر آلودگی و روغن موجود در آشپزخانه به شیار کرکره‌ها نفوذ کند،‌تمیز کردن آن بسیار دشوار یا گاهی غیرممکن است. اگر بدنه کابینت‌های خود را لترون  انتخاب کرده‌اید،یادتان باشد حتما بدنه زیر سینک خود را MDF استفاده کنید.

2- اگر فضای منزل شما کوچک است و جایی برای قرار دادن میز نهار خوری ندارید، می‌توانید قسمتی یا تمام پیشخوان را به صورت میز بسازید تا هم در بزرگ به نظر رسیدن آشپزخانه به شما کمک کند و هم اینکه صاحب یک میز نهار خوری در فضای کوچک شده باشید. لازم به ذکر است که جنس این میز می‌تواند از شیشه یا چوب باشد

3- رنگ‌هایی که شما برای کابینت انتخاب می‌کنید بسیار مهم است.همواره بیش  از دو رنگ استفاده نکنید. بهره‌گیری از رنگ‌های مکمل کار شما را بسیار جذاب خواهد کرد. می‌توانید برای فضاهای کوچک و کم نور، از رنگ‌های روشن و گرم یا تلفیقی از رنگ سرد و گرم که رنگ گرم آن غالب‌تر باشدبه کار برید. از رنگ‌های بسیار تند مانند قرمز، آبی کاربنی و... استفاده نکنید زیرا رنگ‌هایی از این قبیل در مدت زمان کوتاهی چشم را خسته خواهد کرد و دیگر آن لذتی که در روزهای اول از دکوراسیون آشپزخانه‌تان می‌بردید نخواهید برد.

4- اگر فضای آشپزخانه شما سقفی کوتاه دارد سعی کنید از چوب‌هایی که خطوط عمودی دارند و دستگیره‌های بلندی که به صورت عمودی نصب شده‌اند استفاده کنید.

5- در صورتی که آشپزخانه شما سقفی بلند دارد، سعی کنید از چوب‌هایی با خطوط افقی استفاده کنید. البته برای سقف‌های بلند، نمونه آن سقف کاذبی که در عکس مقابل می‌بینید بهترین گزینه است.

قیمت کابینت چگونه محاسبه میشود؟

 

 اکثر كساني که به دنبال خرید کابینت هستند نکاتي مبهم در مورد نحوه قیمت دهی فروشندگان در ذهنشان ایجاد می شود و گاهی این ابهامات تا جایی پیش می رود که فکر می کنند دارد سرشان کلاه می رود .نحوه محاسبه ي قانوني را براي شما توضيح ميدهم تاباخواندن آن ابهامات از ذهنتان پاك شود ....

 

1) نحوه قیمت دهی

 قیمت کابینت بر حسب یک متر  محاسبه می شود. یک متر کابینت شامل در اصل 2متركابينت ميباشد يعني( یک متر کابینت زمینی به اندازه  ارتقاع ۹۰ ( با پایه و صفحه) و عرض 60 و طول 1 متر و کابینت هوایی به عرض ۳۰ و ارتفاع ۷۰ (ارتفاع استاندارد) و طول ۱ متر می باشد.)

 

2)نحوه محاسبه

 قيمت كابينت اينجوري محاسبه ميشود كه يونيت هاي هوايي وزميني با هم جمع ميشوند وتقسيم به 2ميشود وضرب قيمت گذرانده با مشتري ميشود (مثلا 3 متر كابينت هوايي +3متر كابينت زميني ميشود6 متر وتقسيم به 2 ميشود = 3 متر * 450000هزارتومان ميشود= 1.350.000 (كل كار ميشود يك ميليون سيصدو پنجاه هزار تومان)

 

3) ضریب قیمت تكي

 حالا اگر در یک  آشپزخانه فقط کابینت زمینی یا فقط کابینت هوایی قرار بگیرد قیمت آن چطور محاسبه می گردد؟

 بسیار ساده است . یک ضریب برای این موضوع وجود دارد . ضریب کابینت زمینی ۶۰٪ و ضریب کابینت هوایی ۴۰٪ می باشد . یعنی اگر قیمت یک متر کابینت 100 هزار تومان باشد قیمت کابینت زمینی  ضرب در ۶۰ % می شود  60.000  تومان در نتیجه قیمت هر متر کابینت هوایی  40.000  تومان می باشد .

 لازم به ذکر است که قیمت هر متر اوپن با اینکه کابینت زمینی محسوب می گردد ۱۰۰٪ می باشد که علت آن براي شما توضیح داده خواهد شد.

 

4) قیمت نماها

بيشتر چهارچوب خالی کابینت (یونیت) را سفید می سازند که علت های زیادی دارد  یکی از علت آن پاکیزه بودن است چون رنگ سفید کثيفي را بهتر نشان می دهد و در تمیز بودن کابینت بسيار کمک می کند دومین علت نور دهی کابینت می باشد وقتی درب کابینت را باز می کنید رنگ سفید نور بیرون را منعکس می کند و داخل کابینت روشن تر می شود ولی استفاده در رنگ سفید یک ایراد دارد که از نمای بیرون مناطقی که کابینت تمام می شود رنگ سفید دیده می شود و نمای زیبایی ندارد برای همین از رنگ درب کابینت یا یک رنگ دیگر نماها  را می پوشانند . نماها قیمت های مختلفي دارند و معمولا سلیقه ای عمل می شود.

 

5) قیمت صفحه خالی  

 قیمت هر متر کابینت با صفحه رویه محاسبه می گردد حال این صفحه می تواند سنگ باشديا mdf باشد یا hdf باشد . حال قسمتهایی هست که کابینت خور نیست ولی صفحه قرار می گیرد مانند صفحه روي ماشین لباسشویی یا ماشين ظرف شویی که قیمت صفحه بطور جداگانه محاسبه میگردد.

 

6)  قیمت کمد های ایستاده

 کمد های ایستاده یا بلند که معمولا برای جای سبدهای ریلی و سوپري  یا جای مایکروفر یا فر ساخته می شود یکی از بحث برانگیز ترین در قیمت دهی می باشند ولی محاسبه آن بسیار راحت است هر کمد ایستاده مانند سه کابینت زمینی است که روی هم قرار گرفته است و در محاسبه قیمت آن طول کمد محاسبه ميگردد و در سه ضرب می شود.(مثلا اگر یک کمد ایستاده با طول ۵۰ و عمق 60 و معمولا ارتفاع ۲۲۰ باشد برای محاسبه ۵۰ را در ۳ ضرب می کنیم در نتیجه ۵/۱ متر کابینت زمینی محاسبه ميشود

 

دیگر سازه ها مثل بوفه يا ویترین یا طبقات به صورت توافقی محاسبه می گردد.

 

خصوصيات نصب

 براي نصب معمولا 15% از كل مبلغ كار را شامل ميشود كه مشتري موظف به پرداخت ان ميباشد كه بستگي دارد پيمانكار ان را بگيرد يا نه. 

معمولا هزينه اي هم براي كرايه حمل ونقل كابينت ها گرفته ميشود كه باز هم به صورت توافقي ميباشد و قانون ان حدود 50.000هزارتومان ميباشد.


سنگ کورین متری چند ؟( قیمت های تقریبی است  و محض اطلاع)

کابینت هایی که با استفاده از سنگ های کورین ساخته می شوند دارای حداقل قیمت 350 هزار تومان هستند. به یاد داشته باشید که استفاده از کورین یا اکریلیک به جای ام دی اف دیگر جز لاینفک کابینت هر آشپزخانه ای است.چون هم در برابر ضربه کمتر آسیب می بیند و هم رطوبت را به خود جذب نمی کند و یا کمتر جذب می کند.حتماً از کابینت کار خود بخواهید از این پنل های برای روی کار استفاده نماید.
کابینت های CNC چند قیمته ؟ ( قیمت های تقریبی است  و محض اطلاع)

کابینت های سی ان سی ( منظور وکیوم سی ان سی ) دارای حداقل قیمت 750 هستند. امروزه با رشد تکنولژی برای چند سال دیگر ، جایی برای کابینت کاری معمولی نمی ماند.همانطور که در شکل می بینید درب های کابینت و کشوها و تاج و ... با استفاده از دستگاه های سی ان سی برش داده می شوند و با استفاده از روکش های ملامینه وکیوم می شوند و برای نصب به خانهتان فرستاده می شوند!. دیگر خبری از کابینت های ساده و معمولی نیست یا نخواهد بود. 


                                                                               دانلود فایل آموزشی

مطالب در حال بروز رسانی است ...

برای کسب اطلاعات بیشتر با ما در تماس باشید :
این آدرس ایمیل توسط spambots حفاظت می شود. برای دیدن شما نیاز به جاوا اسکریپت دارید     ,   این آدرس ایمیل توسط spambots حفاظت می شود. برای دیدن شما نیاز به جاوا اسکریپت دارید   . شماره تماس های ما را نیز در بخش تماس با ما بیابید.


برای مشاهده شرکت های ثبت شده به سامانه ثبت فعالان صنعت چوب ایران مراجعه نمایید.

برای آشنایی با نحوه ثبت خود در سامانه از اینجا اقدام نمایید.


 

Ezdar Crafts
 

حاضرین سایت

ما 116 مهمان و بدون عضو آنلاین داریم

نقشه سایت