در یک تقسیم بندی کلی انواع طراحی کابینت آشپزخانه را می توان در دسته بندی های زیر بیان کرد.البته این تقسیم بندی تعریف گروه ازدار است و شاید تقسیم بندی ها ی دیگری نیز وجود داشته باشد که همگی معتبرند.طراحی با استفاده از نرم افزار های خاص طراحی آشپزخانه صورت می پذیرد که در زیر بدان اشاره شده است.

نکته : طراحی آشپزخانه کاری است حرفه ای که یک سری اصول خاص را دنبال می کند و بسیار هم سلیقه ای است.ولی در هر صورت قالب کلی آن به همین اشکال زیر خواهد بود.

نکته : طراحی کابینت آشپزخانه با استفاده از نرم افزار های مختلفی نظیر 3Dmax ، Kitchen Draw و ... انجام می گردد که هر کدام قابلیت ها و توانایی های خاص خود را دارد.

قالب و اصول کلی طراحی هر آشپزخانه به اشکال زیر می باشد :

1-مدل G : این نوع طراحی بیشتر برای آشپزخانه هایی با متراژ بالا کاربرد دارد و مسلماً نوع طراحی خانه نیز موثر است.از لحاظ قیمتی هم باید عرض کنیم که چون تمامی کار باید پوشانده شود، بالاست.

2- مدل جزیره : نامی است آشنا برای همه.سینک و ظرفشویی در این حالت در وسط آشپزخانه قرار دارد.پراکندگی کار در این مدل طراحی بالاست و اصطلاحاً به آن آشپزخانه گسسته می گویند.دستتان نیز در طراحی این مدل ها باز تر است.


3- مدل L : تقریباً مانند مدل G شکل، حجم کار بالا و بالطبع فضای خاص خود را می طلبد که همگی به نقشه اصلی ساختمان ارتباط دارد.

4- مدل تک راستا : در این مدل که بیشتر برای آشپزخانه کوچک تر و در دارازا کاربرد دارد، بیشتر طراحی ها روی یک خط راست صورت می گیرد و اصولاً کار دشواری نخواهد بود.

5- مدل U : درست مانند مدل G می باشد بدون گوشه های کار که بسته به طراحی و نقشه آشپزخانه تان پیاده سازی می شود.

6- مدل گالری : معروف به آشپزخانه موازی که شکل ، گویای کار است.یکی از بدی های این مدل طراحی از دست داده فضای قابل توجهی از آشپزخانه است که باز هم بستگی به طراح و سلیقه افراد دارد.مطالب در حال بروز رسانی است ...

برای کسب اطلاعات بیشتر با ما در تماس باشید :
این آدرس ایمیل توسط spambots حفاظت می شود. برای دیدن شما نیاز به جاوا اسکریپت دارید     ,   این آدرس ایمیل توسط spambots حفاظت می شود. برای دیدن شما نیاز به جاوا اسکریپت دارید   . شماره تماس های ما را نیز در بخش تماس با ما بیابید.


برای مشاهده شرکت های ثبت شده به سامانه ثبت فعالان صنعت چوب ایران مراجعه نمایید.

برای آشنایی با نحوه ثبت خود در سامانه از اینجا اقدام نمایید.


Ezdar Crafts