امروزه کابینت کاران کم و بیش با مفهوم کابینت های پیش ساخته آشنا هستند. کابین ها از پیش ساخته و دارای ابعاد و اندازه های مشخص می باشند که بصورت مجزا ارائه می شوند و بسته به نوع آشپزخانه شما پیاده سازی می شوند.
برای کابینت کاراین سنتی شاید این مطلب کمی عجیب باشد و احتمالاً قابل قبول نباشد چون به قول خودشان چطور بدون داشتن اندازه های آشپزخانه می توان کابینت روی آن سوار کرد.جواب این دوستان هم این است که ین طوریها هم نیست و کابین ها را می توان اندکی تغییر دارد.روش کار بدین صورت است که یک کابین از قطعات مجزا تشکیل شده است و این قطعات از هم جدا می شوند و روی هم سوار می شوند.شاید بتوان بدنه کناری را روی کابین بالایی کار کرد و یا اینکه ارتفاع کابین ها را با هم عوض کرد بدون اینکه بدنه عوض شود.

از مزایای استفاده از کابین های پیش ساخته راحتی در حمل و نقل ، نصب در کمترین زمان ممکن ، مونتاژ سریع و شاید قیمت مناسب آن باشد.

پیش بینی گروه ازدار نیز بر این است که دنیا به سمت کابین های استاندارد و ساخت آشپزخانه های استاندارد پیش می رود درست مثل زمانی که وسائل جانبی هر کدام با پورت مخصوص به خودشان به کامپیوتر وصل می شدند ولی امروزه تقریباً تمامی وسائل با پورت USB کار می کنند!

این محصولات بصورت یونیت هایی ارائه می شوند که از آن جمله می توان به موارد زیر اشاره کرد :

1- یونیت های دیواری و داشبوردی

2- یونیت های کنج کار ( دیواری و زمینی )

3- یونیت های زمینی وسط کار ، زیر سینک ، کانتر و ...

4- یونیت های بلند و ایستاده که در اندازه های مختلف موجود است.

نکته : اینکه مدل آشپزخانه شما چه باشد ( U شکل و یا L و یا جزیره و ... ) می توان یونیت های مختلف و در سایزهای متفاوت را پیشنهاد داد.

نکته : در بازار ایران این نوع کابینت ها بیشتر بصورت سفید رنگ ارائه می شوند.

برخی از نکات نصب :

1- در مرحله اول باید سطح کابینت را کاملاً پاک کنید

2- در مرحله بعد باید طرح و پلان کابینت ها را بریزید و اینکه کجا آنرا نصب کنید.

3- در نصب باید بالاترین نقطه کار را در نظر بگیرید. و از آنجا شروع کنید چون این کار تسلطتان را در پیاده سازی بالا می برد.

4- تمامی کابینت های پایه کار و قسمت بالایی کار باید از گوشه شروع شوند و کابینت سینک از این امر مستثنی است.

5- با داشتن اندازه کابینت ها جای آنها را از قبل دریل کنید.منظور چهار گوشه کار. بهتر است هر قسمت را با سه پیچ ( بالا ، وسط و پایین ) دریل کاری کنید.

6- در جاهایی که لوله های آب دارید باید برش هایی را انجام دهید.

7- بهتر است ابتدا کابین های بالارا نصب کرده و سپس پایینی ها را.

8- باید پیچ هایی را برای بستن تمامی کابینت ها بهم در نظر بگیرید.

9- قبل از اینکه کابین ها را پیاده سازی کنید باید جای آنرا را از قبل علامت گذاری نمایید.


در زیر برخی از فنون نصب را در قالب شکل نشان داده ایم و اعضای گروه می توانند برای بدست آوردن اطلاعات بیشتر با ما مکاتبه نمایند.
مطالب در حال بروز رسانی است ...

برای کسب اطلاعات بیشتر با ما در تماس باشید :
این آدرس ایمیل توسط spambots حفاظت می شود. برای دیدن شما نیاز به جاوا اسکریپت دارید     ,   این آدرس ایمیل توسط spambots حفاظت می شود. برای دیدن شما نیاز به جاوا اسکریپت دارید   . شماره تماس های ما را نیز در بخش تماس با ما بیابید.


برای مشاهده شرکت های ثبت شده به سامانه ثبت فعالان صنعت چوب ایران مراجعه نمایید.

برای آشنایی با نحوه ثبت خود در سامانه از اینجا اقدام نمایید.


Ezdar Crafts

حاضرین سایت

ما 35 مهمان و بدون عضو آنلاین داریم

نقشه سایت