جک ها نیز درست مانند لولا ها از لوازم و یراق آلات مهم و اصلی هر کابینت کار بشمار می آید و به خاطر اهمیت آن امروزه در انواع مختلف در بازار دنیا و من جمله ایران عرضه می گردند.

شما حتماً تا بحال در مورد جک های کابینت و اصطلاحات روزمره کابینت کاران کم و بیش آشنا هستید.واژه هایی چون جک گازی ، جک پمپی ، جک اتوبوسی ، جک آرام بند ، جک برقی و جک حلزونی، معمولی و  ... . اگر کابینت شما آسانسوری باز شود حتماً با جک های پمپی معمولی برای نگه داشتن در کابینت( برای عدم سقوط در کابینت) ، برخورد کرده اید.

1- جک گازی یا پمپی :

جک ها مانع برخورد و یا بقولی ول شدن در کابینت می شوند و نوع پمپی و آرام بند آن باعث حرکت نرم در و بسته شدن در کابینت می شوند.این نوع جک ها به جک های گازی نیز شهرت دارند که در زیر شکل آن و اجزای تشکیل دهنده آنرا می بینید.


مزایای جک های گازی :

1-کندی و نرمی خاصی دارد که جک معمولی ندارد.جک های معمولی سریع و تند عمل می کند و احتمال آسیب به فرد یا وسیله را تشدید می نماید.

2- دارای قفل و بست محکمتری نسبت به جک معمولی بوده و استحکام آن بیشتر است.

3- دوام بیشتری نسبت به نوع معمولی آن  دارند ولی جک معمولی روزبه روز ضعیفتر می شود.

4- بیشتر آنها ضد زنگ و ضد خوردگی است.

5- نیاز به قطعات اضافی برای نصب ندارد.

نوعی دیگر از جک های لمسی ( و البته بیشتر برقی )  نیز وجود دارند که البته قیمت آن نیز گرانتر است.روش کار در این نوع جک ها بدین صورت است که با فشار در کابینت سنسوری که در پشت در تعبیه شده فعال می گردد و باعث فعال شدن موتور جک شده و در باز می شود . دیگر نیازی نیست که دستگیره را تا آخر باز کنید.

این نوع جک ها در انواع به اصطلاح تلسکوپی (اتوبوسی و یا آسانسوری ) آن نیز وجود دارند که در زیر طریقه نصب آنرا آورده ایم. اجزای تشکیل دهنده آن عبارتند از 1- موتور های حرکتی   2- بازروهای اهرمی متحرک 3- ریل و کاور و پیچ.نصب آن چندان سخت نیست ولی نیاز به ظرافت کاری بالایی دارد.

نکته : این مدل ها برای کابینت هایی با ارتفاع بالا بیشتر کاربرد دارد.

نکته : از دیگر مزایا و قابلیت های این نوع جک ها توقف در هر جایی است که شما بخواهید.و حرکت آن نیز روان و بی سر و صداست.
1-


2-


3-


4-


5-


6-7-جک در :  نوع دیگری از جک های آرام بند وجود دارد که موارد کاربرد آن برای در می باشد و از آسیب های ضربه ای به در جلوگیری می کند.در شکل های زیر چند نمونه از آن و اجزای تشکیل دهنده آنرا می بینید.
مطالب در حال بروز رسانی است ...

برای کسب اطلاعات بیشتر با ما در تماس باشید :
این آدرس ایمیل توسط spambots حفاظت می شود. برای دیدن شما نیاز به جاوا اسکریپت دارید     ,   این آدرس ایمیل توسط spambots حفاظت می شود. برای دیدن شما نیاز به جاوا اسکریپت دارید   . شماره تماس های ما را نیز در بخش تماس با ما بیابید.


برای مشاهده شرکت های ثبت شده به سامانه ثبت فعالان صنعت چوب ایران مراجعه نمایید.

برای آشنایی با نحوه ثبت خود در سامانه از اینجا اقدام نمایید.


Ezdar Crafts

حاضرین سایت

ما 276 مهمان و بدون عضو آنلاین داریم

نقشه سایت