دسته بندی ابزارهای آلات کار صنعت چوب کاری است دشوار و علت اصلی آنرا می توان تنوع بیش از حد برندها و خود محصول دانست.برخی بر اساس مدل استفاده آن ( مثلاً برقی ، پمپی، دستی و .. ) تقسیم بندی میکنند و برخی هم از لحاظ کاربردی که هر دو حالت درست است.گروه ازدار یک تقسیم بندی خاصی را ارائه داده است که مختص ماست و مطمئناً دسته بندی های خاص دیگری نیز وجود دارد :

این تقسیم بندی به شرح ذیل می باشد :

1- ابزار آلات قابل حمل(portable) : همانطور که از اسمش پیداست به ابزار هایی اطلاق می گردد که می توان از جایی به جایی جابجا کرد و تعداد بیشتر از ابزارها را شامل می شوند که می توان به موارد زیر اشاره کرد :

 فارسی بر (ثابت ،کشویی،دوکاره، چندکاره ، اسلایدی و ... ) - اره گرد بر - اره عمود بر (تک حالته ، چند حالته و ... )  - اره مویی -  انواع سمباده برقی (تانکی، گرد ،لرزان و ... ) - میخکوب - منگنه کوب - اره افقی - مغار برقی - کارتک - گرد بر mini - اره نواری - اره فلکه ای (نوع کوچک ) - دستگاه های فرز نجاری - پیچ گوشتی برقی - انواع رنده (دوراهه زن و... ) - پولیش - دستگاه over frez - اره افقی - اره مویی - رنده نجاری - لبه چسبان پورتابل - پیستوله رنگ - کلیپر بادی - کارتن دوز بادی - پرچ کن بادی - انواع دریل - کمپروسور  و ...

 

2- ابزار آلات ایستا : ابزار آلات غیر قابل حمل می باشند و باید درجایی محکم شده تا بتوان از آن استفاده کرد.

نکته : دقت نمایید که ابزار کار چوب ایستا تقریباً در زمره ماشین آلات کار چوب می گنجد که به تفصیل به آن می پردازیم.

3- ابزار آلات جانبی : به تمامی ابزار آلات و یراق آلاتی که به وسایل دیگر متصل هستند اطلاق می گردد و کار آنها بدون این ابزار های جانبی غیر ممکن است که از ان جمله می توان به موارد زیر اشاره کرد :

اره الماسه - تیغه - تیغ اره ها (شیار زن - دندانه دار و ... ) - خط زن (یک تیکه - دو تیکه و...) - توپی ها و تیغچه ها - ابزار آلات جانبی سی ان سی ( کلمپ ها، کلت ، فرز الماسه ، فرز برش و ... ) - انواع مته ها و خزینه - وسایل جانبی لبه چسبان پی وی سی - نوار پی وی سی و ...

اولین نکته ای که خریدار ابزار آلات باید بداند این است که مارک های معتبر کدام است و سفارش گروه این است که به دنبال مارک های غیر معمول و نامعتبر نباشید چون به مرور زمان خود را نشان خواهد و از کارایی آن کاسته خواهد شد.بیشتر ابزار های معتبر ساخت آلمان و ایتالیا و آمریکاست و مارک های ژاپنی نیز خوب هستند.

شناخته ترین برندها به قرار زیر است :

1- ماکیتا ابزار نجاری ماکیتا  2- آینهل ابزار نجاری آینهل 3- بوش ابزار نجاری بوش

4- دی سی ای ابزار نجاری دی سی ای 5- محک (برند ایرانی موفق) ابزار نجاری محک

6- کرون ابزار نجاری کرون 7- هیتاچی ابزار نجاری هیتاچی 8- آ ای جی ابزار نجاری آ.ا.گ

9- رونیکس ابزار نجاری رونیکس 10- دی والت ابزار نجاری دی والت 11- بلک-دکر ابزار نجاری بلاک انددکر

 

هر کدام از برندهای بالا را انتخاب کنید می توان گفت که برنده اید.البته هر کدام از شرکت ها رو آپشن هایی که روی ابزار سوار می کنند بیشتر شناخته شده اند مثلاً ماکیتا که بیشتر در بازار ایران یافت می شود دارای تنوع کاری بالاست.

گروه ازدار یک تقسیم بندی خاص از ابزارهای کار چوب ارائه داده است که در زیر بدان اشاره شده است.این ابزارها شامل وسایل مورد نیاز برای یک ام دی اف کار است و همچنین برخی ابزارهایی را نیز شامل می شود که برای شابلون کاری، منبت کاری و پرداخت لبه استفاده کاربردی دارد.برخی از این ابزار ها مشترک بین نجار و ام دی اف کار است و برخی هم مختص کار با پنل های خاص چوب است.


1- دریل : برای کسب اطلاعات بیشتر کلیک نمایید.

2- برش نوار :  برای کسب اطلاعات بیشتر کلیک نمایید.

3- انواع اره :   برای کسب اطلاعات بیشتر کلیک نمایید.

4- دم چلچله :  برای کسب اطلاعات بیشتر کلیک نمایید.

5- شیار زن :  برای کسب اطلاعات بیشتر کلیک نمایید.

6- شابلون :  برای کسب اطلاعات بیشتر کلیک نمایید.

7- ابزار رنده :   برای کسب اطلاعات بیشتر کلیک نمایید.

8- فرز و ابزار آن :  برای کسب اطلاعات بیشتر کلیک نمایید.

9- منگنه/میخکوب : برای کسب اطلاعات بیشتر کلیک نمایید.

10- کمپروسور :  برای کسب اطلاعات بیشتر کلیک نمایید.

11- ابزار منبت کاری :  برای کسب اطلاعات بیشتر کلیک نمایید.

12- ابزار لبه زن نوار :  برای کسب اطلاعات بیشتر کلیک نمایید.
مطالب در حال بروز رسانی است ...

برای کسب اطلاعات بیشتر با ما در تماس باشید :
این آدرس ایمیل توسط spambots حفاظت می شود. برای دیدن شما نیاز به جاوا اسکریپت دارید     ,   این آدرس ایمیل توسط spambots حفاظت می شود. برای دیدن شما نیاز به جاوا اسکریپت دارید   . شماره تماس های ما را نیز در بخش تماس با ما بیابید.


برای مشاهده شرکت های ثبت شده به سامانه ثبت فعالان صنعت چوب ایران مراجعه نمایید.

برای آشنایی با نحوه ثبت خود در سامانه از اینجا اقدام نمایید.


Ezdar Crafts

حاضرین سایت

ما 104 مهمان و بدون عضو آنلاین داریم

نقشه سایت