دستگاه فرز نامی است آشنا و تقریباً کلی که به هر دستگاهی که برای فرم دادن و تراشيدن سطوح چوبى و مواد مصنوعى، به خصوص فرآورده هاى تمام شده ى چوبى مانند مبل سازى، در و پنجره سازى، قالب سازى، بشکه سازى، مدل سازى ، استفاده می شود اطلاق می گردد.

با کمک تيغه هاى مختلف و شابلن هايى که به آن نصب مى شود،عمليات مختلف را انجام دهيد؛ مانند دو راهه، کنشکاف،پروفيل زدن (ابزار زدن)، لبه ها و گوشه هاى صفحات، درآوردن شيارهاى مستقيم و منحنى در شکل ها و طرح هاى مختلف ،قرينه سازى به کمک دستگاه پانتوگراف در روى صفحات، به خصوص در کارهاى هنرى، ساخت اتصالات و دمچلچله ساده و مخفى، درآوردن جاى قفل و لولا، سوهان کارى داخل قطعات و رنده کردن اضافات روکش و فرميکا .

البته در مدل های بالاتری که به فرز های سی ان سی مربوط می شود شما میتوانید کارهیا منبت و حکاکی و ترسیم شکل روی چوب و خیلی از کارهای فوق العاده دیگری را انجام دهید.

مطالب این فصل مربوط به دستگاههای فرز نجاری اعم از دستی و برقی و در مقیاس کوچکتر ( نه فرز سی ان سی ) می باشد و سرفصل های آن به قرار زیر است :

1- انواع تيغ فرز

2- نحوه ی کارکردن با ماشين فرز دستى

3- ماشين فرز خرطومى

4- ماشين فرز جهت درآوردن جاى لولا

5- اجزای تشکیل دهنده ماشين فرز دستى

6- سرويس و نگهدارى

7- تيزکردن تيغ هاى فرز

8- نکات ايمنى و حفاظتى در فرزکارى
 

 

مطالب در حال بروز رسانی است ...

برای کسب اطلاعات بیشتر با ما در تماس باشید :
این آدرس ایمیل توسط spambots حفاظت می شود. برای دیدن شما نیاز به جاوا اسکریپت دارید     ,   این آدرس ایمیل توسط spambots حفاظت می شود. برای دیدن شما نیاز به جاوا اسکریپت دارید   . شماره تماس های ما را نیز در بخش تماس با ما بیابید.


برای مشاهده شرکت های ثبت شده به سامانه ثبت فعالان صنعت چوب ایران مراجعه نمایید.

برای آشنایی با نحوه ثبت خود در سامانه از اینجا اقدام نمایید.


Ezdar Crafts

حاضرین سایت

ما 102 مهمان و بدون عضو آنلاین داریم

نقشه سایت