یکی از وسایل پر کاربرد در صنایع چوب است که قابلیت بریدن سطوح چوبی. به وسیله اره عمود بُر می توان الگوهای نسبتاً پیچیده برش را روی سطوح مورد نظر پیاده سازی  نموده و برش زد.
ساختار کلی یک اره عمودبر می تواند بصورت زیر باشد :نحوه برش :

برای برش زدن یک سطح توسط اره عمود بُر بهتر است که نقشه و الگوی برش بر روی سطح مورد نظر رسم شود. برای رسم الگوی برش می توان روی سطح مورد نظر را با چسب کاغذی پوشانده و نقشه را روی آن رسم نمود.پس از رسم نقشه محل برش باید سطح را روی میز کار محکم نموده به نحوی که زیر محل برش باز باشد.

نکته : پس از انتخاب تیغه مناسب، سرعت اره را با توجه به جنس تنظیم نمایید. هر چه جنس مورد نظر سخت تر باشد، باید سرعت اره کمتر انتخاب شود. برای بریدن قطعه ای در وسط صفحه لازم است در صفحه سوراخی ایجاد نمایید و برش را از سوراخ ایجاد شده شروع نمایید.


انواع تیغه :

دونوع تیغه برای اره های عمودبر وجود دارد.که نوع اول بیشتر در صنایع چوب کاربرد دارد.

1- نوع اول دارای دندانه های درشت و مخصوص برش زدن سطوح چوبی است.

2-
نوع دوم دارای دندانه های ریز و برای برش زدن سطوح سخت تر مانند پلکسی گلاس و صفحات فلزی به کار می رود.
عوامل موثر در انتخاب اره عمودبر :

1- عمق برش :همانطور که از سمش پیداست برای برش عمودی و عمقی بکار می رود پس عمق برش را می توان اولین نکته در خرید آن دانست.این عمق می تواند از 50-60 میل تا 130 میل (برای ابزارهای صنعتی) برای چوب را شامل شود.

2- سرعت برش : که بر حسب دور بر دقیقه می باشد و برای پنل های مختلف چوب می تواند متفاوت باشد که می تواند برای پنل های چوبی از 500 تا 3000 متغیر باشد.

3- قدرت اره : که بر حسب وات (W ) تعیین می گردد.

4- وزن و ولتاژ ورودی : هر چه وزن دستگاه کمتر باشد برای کار روی دست بهتر است.ولتاژ ورودی آن هم اصولاً 230 ولت است.

5- مارک دستگاه : مارکی که از آن می خرید نیز مهم است.مدل های ماکیتا و بوش و همچنین آینهل خوب جواب داده اند.

6- زاویه برش : در بیشتر این اره ها زاویه استاندارد از 0 تا 45 درجه متغیر است. 
نکته : برای تعویض تیغ اره اصولاً باید اچارکشی کرد ولی برخی از این اره ها مجهز به سیستم تعویض تیغ اره بدون نیاز به آچار می باشند.

نکته : در مدل های پیشرفته تر آن سیستم دمنده باد جهت پاکسازی مسیر برش در نظر گرفته شده است که برای افزایش دید کار بسیار مناسب است.از آپشن های دیگری که بر روی آن در نظر گرفته می شود تجهیز آن به دیمر چند دور و تنظیم دور ارتعاشی است.منظور چند حالته بودن دستگاه برای حالت های مختلف است.

مطالب در حال بروز رسانی است ...

برای کسب اطلاعات بیشتر با ما در تماس باشید :
این آدرس ایمیل توسط spambots حفاظت می شود. برای دیدن شما نیاز به جاوا اسکریپت دارید     ,   این آدرس ایمیل توسط spambots حفاظت می شود. برای دیدن شما نیاز به جاوا اسکریپت دارید   . شماره تماس های ما را نیز در بخش تماس با ما بیابید.


برای مشاهده شرکت های ثبت شده به سامانه ثبت فعالان صنعت چوب ایران مراجعه نمایید.

برای آشنایی با نحوه ثبت خود در سامانه از اینجا اقدام نمایید.


 

Ezdar Crafts

حاضرین سایت

ما 320 مهمان و بدون عضو آنلاین داریم

نقشه سایت