کمتر نجار و کابینت کاری را می توانید پیدا کنید که با فارسی بر و کار روی آن آشنا نباشد.ابزاریست قدرتمند و بسیار مفید که برای برش در مقیاس کوچک استفاده می شود.برخی از انواع آن دارای درجه بندی زاویه ای برای برش های مورب و در سطوح ضخامت های مختلف می باشند.از این وسیله برای برش چوب و دیگر مواد در اندازه ها و شکل های مختلف استفاده می شود.
دارای انواع مختلف پایه دار، ساده، کشویی و غیره می باشند که کار عمود بر ، گردبر و در ارتفاع های مختلف را انجام می دهند.
در زیر یک فارسی بر مدل ماکیتا که دارای کیسه غبار جمع کن نیز می باشد نمایش داده شده است.

نحوه انتخاب :

در انتخاب یک فارسی بر باید به موارد زیر توجه نمایید :

1- مارک دستگاه : اگر کارهای حجیم با آن انجام می دهید باید در نظر داشته باشید که از مارک های معتبر استفاده کنید.مارک هایی مثل ماکیتا، بوش و آینهل خوب جواب داده اند.

2- توان و ولتاژ دستگاه : از دیگر فاکتورهای مهم برای انتخاب فارسی بر که بستگی مستقیم به حجم کار شما دارد توان دستگاه شماست که با متغیر W در کاتالوگ دستگاه قابل مشاهده است. استاندار آن باید حدود 2000 و به بالا باشد تا به اصطلاح کم نیاورد.

3- فاکتور مهم بعدی سرعت فارسی بر است که با متغیر RPM نمایش داده می شود.حد متوسط آن می تواند 4000 و به بالا باشد.

4- اندازه چرخش : که برای فارسی بر های معمولی تا 45 درجه می باشد. و در دستگاه های پیشرفته تر چرخش می تواند بیشتر باشد. در صفحه مدرجی که دستگاه روی ان سوار است می توانید آنرا تغییر دهید.

5- زاویه برش : زاویه برش را باید از کاتالوگ دستگاه بخوانید.و بستگی زیاد به کار شما دارد.معمولاً از 45- تا 45+ متغیر است.یعنی از حرکت تا 45 درجه به سمت چپ و راست دستگاه.

6- عمق و عرض برش در زاویه : این فاکتور نیز بسیار مهم است.برای کسانی که از فارسی بر به عنوان هم برش و هم دور کن و هم ... استفاده می کنند باید به این نکته توجه داشته باشند.

7- وزن دستگاه :

8- باتری : برای فارسی برهایی که دارای باتری نیز می باشند توان نگهداری باتری و نوع باتری (چند ولت ، لیتیوم )

9- وسایل جانبی : به همراه یک فارسی بر اصولاً وسایل جانبی نظیر خط کش های مثلثی و عمودی برای اندازه گیری زاویه در سه جهت، و یا کیسه غبار و ... ارائه می گردد که به عنوان آپشن های آن محسوب می شوند.

اجزای تشکیل دهنده فارسی بر :

اجزای اصلی تشکیل دهنده یک فارسی بر در شکل زیر نمایش داده شده است.یک فارسی بر پایه دارای دستی برای نگه داشتن فارسی بر، تیغه ، محافظ تیغه ، ضامن و قفل کن ، میز مدرج ، و مکش غبار می باشد.

مطالب در حال بروز رسانی است ...

برای کسب اطلاعات بیشتر با ما در تماس باشید :
این آدرس ایمیل توسط spambots حفاظت می شود. برای دیدن شما نیاز به جاوا اسکریپت دارید     ,   این آدرس ایمیل توسط spambots حفاظت می شود. برای دیدن شما نیاز به جاوا اسکریپت دارید   . شماره تماس های ما را نیز در بخش تماس با ما بیابید.


برای مشاهده شرکت های ثبت شده به سامانه ثبت فعالان صنعت چوب ایران مراجعه نمایید.

برای آشنایی با نحوه ثبت خود در سامانه از اینجا اقدام نمایید.


Ezdar Crafts

حاضرین سایت

ما 335 مهمان و بدون عضو آنلاین داریم

نقشه سایت