یکی از وسایل جدایی ناپذیر یک نجار و ام دی اف کار حرفه ای انتخاب درست یک مدل دریل مناسب و همچنین نحوه کار و نگهداری آن است.از دریل برای کارهای مختلفی از قبیل سوراخکاری ، پیچ کاری و غیره در کارهای مختلف چوب و ام دی اف استفاده کرد.همانطور که در شکل زیر می بینید یک دریل استاندارد پیشرفته می تواند به شکل زیر  باشد :

نکات کلیدی در انتخاب دریل :

1- ابزار : هر دریل با توجه به کار تخصصی اش می تواند دارای ابزار های متفاوتی باشد که در زیر چند نمونه آن نمایش داده شده است :

در انتخاب ابزار باید دقت کنید که دریل مورد نظر شما با آن ست باشد یا به اصطلاح قدرت تحمل کار با آن را داشته باشد. دقت کنید که ابزار را درست جا بزنید تا هنگام کار بیرون نپرد.در کار با ابزار در عمق زیاد بصورت پله ای عمل کنید یعنی ابتدا با فشار کم و در نهایت با فشار بیشتر و بیشتر ...2- باتری :در انتخاب باتری دستگاه نیز باید دقت کنید و به مدت نگهداری شارژ ان نیز دقت لازم را داشته باشید. وزن باتری نیز از دیگر نکاتی است که باید مد نظر داشته باشید. مدت زمانی خاص را همیشه برای شارژ باتری در نظر بگیرید و نگذارید که برای مدت زیاد بدون شارژ بماند چون باتری ( یا اصطلاحاً زغال ) آن به مرور زمان از بین می رود و قدرت و توان خود را در دریل کردن از دست می دهد.

3-گشتاور : به بخش گشتاور نیرو دستگاه نیز دقت کنید و ببینید در چند مد یا مرحله می تواند دریل کاری انجام دهد. مثلاً در دستگاه مثال ما 16 مرحله است و دارای مدهای سرعت بالاتر و یا پایین تر ( حالت دو سرعته) نیز هست.

4- وزن و ابعاد دستگاه نیز مهم و غیر قابل انکار است.سرعت دریل کاری نیز مهم است و باید بسته به کارتان در نظر بگیرید.

5- تعداد ضربات در دقیقه (شناخته شده با نام اختصاری IPM ) که به عنوان یک فاکتور اصلی برای دریل کاری در نظر گرفته می شود نیز باید بررسی شود.

و دیگر فاکتورها نظیر باکس نگهداری دریل و دیگر لوازمات جانبی و متعلقات دستگاه ...
دانلود فایل آموزشی

مطالب در حال بروز رسانی است ...

برای کسب اطلاعات بیشتر با ما در تماس باشید :
این آدرس ایمیل توسط spambots حفاظت می شود. برای دیدن شما نیاز به جاوا اسکریپت دارید     ,   این آدرس ایمیل توسط spambots حفاظت می شود. برای دیدن شما نیاز به جاوا اسکریپت دارید   . شماره تماس های ما را نیز در بخش تماس با ما بیابید.


برای مشاهده شرکت های ثبت شده به سامانه ثبت فعالان صنعت چوب ایران مراجعه نمایید.

برای آشنایی با نحوه ثبت خود در سامانه از اینجا اقدام نمایید.


Ezdar Crafts