در روزگاری نه چندان دور شاید کمتر کسی صحبت از طراحی آشپزخانه و دکوراسیون آن صحبت می کرد و اگر هم بحث پیش می آمد محدود به چند طرح کوچک آن هم روی کاغذ بود ولی امروزه با پیشرفت علم و تکنولژی بحث تازه ای به نام طراحی با استفاده از نرم افزار های مربوطه برای طراحی آشپزخانه و اتاق ها و حتی کل ساختمان مطرح شده است.

از این میان یکی از نرم افزارهای تخصصی طراحی آشپزخانه نرم افزار Kitche Draw می باشد که مخصوص طراحی یک آشپزخانه به اندازه و مدل دلخواهتان در تر کیب رنگ های متفاوت است و در یک کلام هر انچه می خواهید می توانید روی آن پیاده کنید.

* در این نرم افزار کمپوننت های آماده آشپزخانه (شامل کابین ، سینک ، هود و ... ) بصورت آماده در نرم افزارتان وجود دارد که شما می توانید با دراگ کردن آن و قرار دادن روی جای مناسب آشپزخانه مورد دلخواهتان را طرحی کنید.

* با استفاده از این نرم افزار شما می توانید اندازه کابین را تغییر داده و حتی از انواع کابین ها ( کابین های گوشه کار ، کبین های بالایی ، کابین های پایین ، حتی قرنیز ! نیز در طرحتان استفاده کنید.

* این نرم افزار بعد از Render شدن می تواند یک نمای بالا یا پایین و یا بغل و یا هر زاویه ای که بخواهید به شما دهد تا بتوانید کار خود را از هر زاویه ای بررسی کنید.

* همانطور که در شکل زیر می بینید شما از منوی بالا سمت راست نوع کمپوننت را انتخاب کرده و از منوی پایین راست وارد جزئیات کار می شوید.مثلاً می توانید تعیین کنید کدام کابین و برای کدام قسمت.در پایین گوشه راست نمونه ای از آن به شما نشان دده می شوید و شما می توانید پس از تایید روی صفحه سمت چپ قرار دهید.


در نسخه های بالاتر آن نیز بسیاری از کاستی های قبلی برطرف شده که برای مثال می توان برای نسخه 6.5 آن موارد زیر را ذکر کرد.

1- بهبود در رندر های نهایی کار

2- طراحی های دستی

3- دیالوگ باکس های جدید برای روشنایی صحنه (scenes)

4- رندر های OpenGL ریل تایم

5- وارد کردن اشیا سه بعدی با استفاده از نرم افزار SketchUp

6- دسترسی به پایگاه داده اشیاء 3D warehouse

7- انتقال آسان scenes و پشتیبان گرفتن از آنها (backup )

8- استفاده از توابع Javascript و VBscript در خود نرم افزار

9- ارسال ایمیل بطور مستقیم.

10 - برنامه های دینامیک دستگاه CNC : یکی از جالب ترین ویژگی های جدید با قابلیت بالا در این نرم افزار همین مورد می باشد که با استفاده از فایل های .PRG تولید شده توسط scenes ها می توان این کار را انجام داد.روش کار بدین صورت است که فایل های PRG تولید شده ، لیست تمامی کابینت های مورد نیاز را مرتب می سازد و سپس برای هر کدام از لیست ها تمامی پنل های مورد نیاز را لیست می کند و سپس به ماشین کاری ان می پردازد که بر پایه برنامه های پایه سی ان سی استوار است.

 نمونه ای طراحی با این نرم افزار را در زیر می بینید.

نمای اسکلتی با تمامی جزئیات که در شکل بالا نمایش داده شده است.اندازه کابین ها و فاصله آنها از کابین ها و پایه های کابینت بخوبی نشان داده شده است.

هر کدام از اجزای آشپزخانه یک کمپوننت به حساب می آیند که می توانید آنرا را هر جایی که میخواهید اضافه کنید.می توانید اندازه های آنرا تغییر داده و حتی می توانید پرتی ها یکار را نیز بخوبی شناسایی کنید.


یک نمای بالا از کار با ذکر اندازه ها.


در پایان هم می توانید رندر نهایی را ببینید.

مطالب در حال بروز رسانی است ...

برای کسب اطلاعات بیشتر با ما در تماس باشید :
این آدرس ایمیل توسط spambots حفاظت می شود. برای دیدن شما نیاز به جاوا اسکریپت دارید     ,   این آدرس ایمیل توسط spambots حفاظت می شود. برای دیدن شما نیاز به جاوا اسکریپت دارید   . شماره تماس های ما را نیز در بخش تماس با ما بیابید.


برای مشاهده شرکت های ثبت شده به سامانه ثبت فعالان صنعت چوب ایران مراجعه نمایید.

برای آشنایی با نحوه ثبت خود در سامانه از اینجا اقدام نمایید.


Ezdar Crafts

حاضرین سایت

ما 224 مهمان و بدون عضو آنلاین داریم

نقشه سایت