شاید گنجاندن کاغد دیواری در بخش پنل های چوبی چندان بجا نباشد اما از آنجاییکه این محصول جای پای خود را در خانه هایمان باز کرده و هر روز هم شاهد مدل های زیباتر و ایدههای جالب تر در دکوراسیون منزل هستیم، بر آن شدیم تا مطالبی هر چند کوتاه و مختصر در این باره برایتان بنویسیم تا راهنمایی باشد برای کسانی که می خواهند دکوراسیون خود را بدین صورت تغییر دهند.

الف-  انتخاب کاغذ دیواری :

در دنیای امروزی دیگر واژه ای به نام کاغذ دیواری یا Wallpaper دیگر مفهومی ناآشنا و غریبه نیست.در همه جای منزل و محل کارتان می توانید آنرا بیابید. کاغذ دیواری ها بسیار متنوع و در طرح ها و رنگ های مختلف و برای هر سبک کار و علاقه ای وجود دارد. بسته به اینکه چه سلیقه ای دارید و شغلتان چه باشد، می توانید گروه خاصی از کاغذ دیواری ها را انتخاب کرده و در خانه تان نصب کنید.یک راه حل ساده و معقول این است که بدانید علایقتان چیست و برای چه سنی و چه جنسی می خواهید.اینکه کودک باشد و پسر یا دختر مهم است،اینکه چند ساله هستید و چه شغلی دارید می تواند دکور منزل شما رو هم تحت تاثیر قرار دهد.قبل از انتخاب باید بیشتر جستجو کنید و فاکتورهای بیشتری را مد نظر بگیرید چون بعد از نصب دیگر کاری از دستتان بر نمی آید!.
 ب- دلیل انتخاب کاغذ دیواری : 

شاید این سوال در ذهن شما باشد که چرا باید متری فلان قدر پول بدهیم برای کاغذ دیواری.چرا دیوار رو یا سقف را رنگ آمیزی نکنیم؟. مگر چه فرقی دارند؟.در واقع جواب اینجاست که همه مردم که نقاش نیستند و یا نم یتوانند نقاش استخدام کنند؟آیا به وقتی که نقاشی می گیرد فکر کرده اید؟آیا به هزینه هایش فکر کرده اید؟اینکه خانه شما باید چند روزی تبدیل به ویرانه شود و شما هم در بدر؟!.

رنگ‌آميزي ديوارها كاري بسيار عالي و ايده‌آل است، اما به شرطي كه تمايل به تك‌رنگ بودن ديوارها داشته باشيد يا بخواهيد از دو رنگ متفاوت با هم، اما ساده براي ديوار‌هاي مجاور استفاده كنيد. اما اگر تمايل داريد طرح و نقشي خاص را با جلوه‌اي جذاب و متمايز بر ديوار داشته باشيد يا منظره‌اي ديدني را روي ديوار خانه خود ايجاد كنيد، تنها راه، استفاده از كاغذ ديواری است؛ زيرا در صورتي كه شما در زمينه هنر طراحي و نقاشي توانايي خوبي نداشته باشيد، ايجاد طرح و نقش زيبا روي ديوار، مطمئنا از توان شما خارج خواهد بود، بنابراين اينجاست كه كاغذ ديواری بهترين گزينه براي دكوراسيون است.

 كاغذ ديواری را مي‌توان به نحوه‌هاي مختلف روي ديوارهاي يك فضا نصب كرد. براي مثال مي‌توان تمام ديوارها را با يك مدل كاغذ ديواری پوشش داد یا براي برجسته كردن نقطه كانوني، تنها يك ديوار اتاق را كاغذ ديواری كرد؛ هم‌چنين مي‌توان براي هر ديوار، از كاغذ ديواری با طرح‌هاي متفاوت استفاده كرد.

هم‌چنين مي‌توانيد تنها نيمه پاييني ديوار را كاغذ كنید و نيمه فوقاني را با رنگي هماهنگ و مناسب رنگ‌آميزي كنيد؛ يا بالعكس، نيمه پاييني را با كاغذ ديواری طرح‌دار و نيمه فوقاني را با كاغذ ديواری ساده و با رنگي متناسب بپوشانيد.

از طرف ديگر؛ در جاهايي كه رنگ‌آميزي ديوارها نمي‌تواند جلوه مطلوب و مورد نظر شما را به وجود آورد، مي‌توان از كاغذ ديواری استفاده كرد. براي مثال، اگر ديوارهاي خانه شما فرمي نازيبا و بد دارند مي‌توان از كاغذديواري براي پوشاندن عيوب ديوار بهره گرفت. همچنين ديوارهاي پوشيده شده با كاغذديواري‌هاي مرغوب خيلي سريع‌تر و آسان‌تر از ديوارهاي رنگ شده تميز مي‌شوند. بنابراين كاغذ ديواری براي فضاهايي كه ديوارهايش زود به زود نياز به تميز كردن دارند، مانند آشپزخانه يا اتاق كودك، گزينه مناسب‌تري است.ج- تقسیم بندی کاغذ دیواری :

گروه ازدار یک تقسیم بندی خاص از انواع کاغذ دیواری ها ارائه داده است که نمی توان گفت منحصر بفرد است ولی تقریباً تمامی طرح ها روز دنیا و ایران را شامل می شود.می توانید با استفاده از این راهنما گزینه مورد نظر خود را انتخاب نموده و خریداری نمایید. اگر بخواهیم یک دسته بندی علمی و همه جنبه از کاغذ دیواری ها و انواع انها داشته باشیم به قرار زیر می باشد و البته دسته بندی های دیگر نیز محترم و قابل قبول می باشند.

1- طبیعت و رخدادها : که می تواند شامل انواع طوفان ها و گرد و غبار و گل و گیاه و رنگین کمان و ... باشد.این قسمت دیگه واقعاً سلیقه ای است.چون هر کسی از طبیعت و حوادث آن یک چیز خاص را می پسندد.
 

2- حیوانات :شامل انواع حیوانات وحشی و اهلی و خشکی و دریایی است.شاید کسی از حشرات خوشش آمد!.انواع پرندگان قاره های مختلف.انواع گونه های در حال انقراض و ...


     

3- معماری  : شامل انواع معماری های داخلی و خارجی از شهرهای مختلف دنیا نظیر ایتالیا و فرانسه و ...


  

4 - نظامی : شامل انواع هواپیماهای جنگی و هلی کوپتر ها و اسلحه و گلوله و ... . 
5- هنری : شامل انواع طراحی های 3 بعدی، انتزاعی، انیمیشن، طراحی ها ، فانتزی، گرافیکی، گرانژ، مجسمه سازی، چاپی، مدنی و ...
6- سیاه و سفید :شابد خیلی ها باشند که از عکس های قدیمی و سیاه و سفید خوششان می آید و دوست داشته باند دکور خانه را اینگونه بچینند.
7- کارتونی :انواع کارتن های مورد علاقه خود را می توانید به عنوان کاغذ دیواری در منزلتان ببینید.طوری که خود را در فضای کارتن حس کنید.از حسنی شلمرود گرفته تا عصر یخبندان !
8- افراد مشهور : می توانید تصاویر افراد مورد علاقه تان را در طول تاریخ در خانه تان داشته باشید.انها را زنده نموده و با آنها حرف بزنید!

9- امور خیریه : اگر در امور خیریه کار می کنید و یا اینکه سازمان امور خیریه دارید می توانید از کاغذ دیواری ها ی مرتبط در سازمان استفاده نمایید تا حس بهتری را به مراجعه کنندگان برای کمک انتقال دهد.10-شهرها :
11- کامپیوتر/تکنولژی :
12- جذاب/فانتزی :13- عناصر طبیعی :14-غذا/نوشیدنی :
15- خنده دار :
16-بازی :
17- تعطیلات :
18- عشقی :
19- ماشین/موتور :
20- فیلم :21 - موزیک :
22- فصل ها : 
23-فضا :
24- ورزش :
25- جهانگردی/مسافرت :و...د- از کجا بخریم ؟

گروه خرید كاغذديواري از طريق اينترنت را پیشنهاد نمی کند، زيرا بافت، طرح و رنگ كاغذ ديواری ها در عكس، هرگز مانند آنچه واقعا هستند مشخص نيست. هم‌چنين اگر شما به فروشگاه‌ها مراجعه كنيد اين شانس را داريد كه بتوانيد نمونه‌اي از گزينه‌هاي انتخابي خود را به خانه بياوريد و با وسايل و مبلمان خانه‌تان تطبيق دهيد و جلوه آنها را با نورپردازي موجود در خانه، هم در روز و هم در شب مشاهده كنيد، سپس بهترين و مناسب‌ترين گزينه را انتخاب كنيد. در صورتي‌که اين امكان براي شما در خريد اينترنتي وجود ندارد.
برای عزیزان ساکن پایتخت، گروه بازار سهروردی را پیشنهاد می کند ( از زیر پل سید خندان تا تقاطع عباس آباد ) . برای عزیزانی که ساکن شهرستان هستند هم پیشنهاد می کنیم که یا به دنبال بازار آن بگردند و یااینکه از طریق اینترنت جستجو کرده و حتماً به فروشگاه مربوطه مراجعه کرده و طرح ها را ببینند و انتخاب نمایند.و- مناسب ترین کدام است ؟

راه اول- اولین کار دید و بازدید از فضای مجازی و اینترنت و دیدن طرح ها و رنگ هاست. شاید بسیار ساده بنظر برسد ولی بهترین و مناسب ترین راه برای انتخاب است.

راه دوم - راه ديگر براي انتخاب کاغذدیواری اين است كه ابتدا به رنگ‌هاي موجود، نوع كف‌پوش و سبك دكوراسيون خانه خود و وسايل و مبلمان موجود در دكوراسيون خانه‌تان توجه و تعيين كنيد كه در اصل آنها داراي چه سبك و جلوه‌اي هستند؛ سپس به دنبال كاغذ ديواری متناسب با همان سبك برويد.

راه سوم-  فكر كردن به مبلمان و وسايل موجود در خانه، عناصر دكوراتيو و موكت يا ديگر كف‌پوش‌هاي موجود در فضا نيز ايده خوب ديگري است. براي مثال اگر در خانه خود كاناپه‌اي سبز رنگ در اتاق نشيمن داريد، مسلما انتخاب يك كاغذ ديواري صورتي مي‌تواند تخريب كننده دكوراسيون فضا باشد. كاغذ ديواری بايد متناسب و هماهنگ با رنگ و سبك وسايل موجود در فضا باشد.اگر ذهنيت واضحي در مورد آنچه که‌ مي‌خواهيد، نداريد، به فروشنده بگوييد كل آلبوم‌هاي موجود در فروشگاه را براي يافتن بهترين کاغذ دیواری در اختیارتان قرار دهد.در خصوص موارد موجود در هر آلبوم و نحوه قرارگيري نمونه‌ها در آن، از فروشنده راهنمايي بخواهيد و پس از آن ابتدا يك دور به صورت سريع و گذرا صفحات را ورق بزنيد؛ و تنها مواردي را كه فكر مي‌كنيد با دكوراسيون خانه شما هماهنگ است نشانه بگذاريد. پس از بازديد از كل آلبوم‌ها، به سراغ موارد علامت گذاشته شده برويد، اين بار با دقت بيشتر و آرام‌تر آنها را مشاهده كنيد و با نمونه رنگ دكوراسيون خانه خود تطبيق دهيد. از ميان اين موارد بهترين و مناسب‌ترين گزينه‌ها را انتخاب كرده و از فروشنده بخواهيد تا نمونه‌اي از آن را در اختیار شما بگذارد تا براي تصميم و انتخاب نهايي آنها را به خانه بياوريد؛ سپس گزينه‌اي را كه بهترين جلوه را در نورپردازي شب و روز خانه شما داشت انتخاب كنيد.

 ر- هزینه نصب و قیمت :

قيمتي كه در آلبوم‌ها براي هر نوع كاغذ ديواری قيد شده است براي يك رول از كاغذديواري است. در حالي كه رول‌هاي كاغذديواري‌ها براي فروش دو برابر يا سه برابر يك رول تكي توليد مي‌شوند. اين كار سبب گمراهي افراد در محاسبه هزينه‌ها مي‌شود؛ اما اين كار دليل دارد.

فروش كاغذ ديواری ها در رول‌هاي دو برابر و سه برابر، مي‌تواند متراژ بيشتري كاغذ ديواري را نسبت به يك رول واحد در اختيار شما بگذارد. يك رول واحد تنها داراي 4 متر و 11.5 سانتي‌متر (13.5 فوت) كاغذ ديواري‌ است در حالي كه رول‌هاي دو برابر داراي 8 متر و 23 سانتي‌متر ( 27 فوت) كاغذديواري هستند. بنابراين اگر طول ديوار شما 2 متر و 75 سانتي‌متر (9فوت) است، شما تنها مي‌توانيد سه رديف كاغذ ديواري از يك رول واحد روي آن ديوار قرار دهيد.

رول‌هاي كاغذ ديواری داراي عرض‌هاي مختلفي نيز هست. انواع اروپايي آنها داراي عرض 52 سانتي‌متر (20.5 اينچ) است در حالي كه رول كاغذ ديواریهاي آمريكايي عرض 68.5 سانتي‌متر (27 اينچ) دارد. يعني مسلما شما مي‌توانيد مقدار بيشتري از ديوار را با يك رول كاغذ ديواری آمريكايي نسبت به يك رول كاغذ ديواری اروپايي بپوشانيد. 

مورد ديگري كه روي قيمت كاغذديواري تاثير مي‌گذارد؛ طرحي است كه انتخاب مي‌كنيد. به طور كلي دو نوع طرح براي كاغذديواري وجود دارد: طرح‌هاي مستقيم و صاف و طرح‌هاي منحني شكل.

طرح‌هاي مستقيم و صاف مانند طرح‌های راه راه عمودي و افقي كه بايد در قسمت درزها تنظيم شوند و طرح‌هاي منحني شكل نيز مانند طرح‌هاي گلدار و هندسي هستند كه باز هم بايد در قسمت درزها تنظيم شوند. اين تنظيمات در قسمت درزها به طوري كه دنباله طرح‌ها از رديفي به رديف ديگر رعايت شود، نياز به متراژ بيشتري كاغذديواري دارد كه در اين زمينه و اينكه طرح انتخابي شما به چه مقدار متراژ اضافه نياز دارد، بايد از فروشنده كمك بگيريد.

از اين رو بايد حتما ديوارهای اتاق را با دقت اندازه‌گيري كنيد و هنگام سفارش آنها را به همراه داشته باشيد. در نظر گرفتن در و پنجره‌ها را فراموش نكنيد. حتي توصيه مي‌شود به همراه متراژ، طرحي ساده از فضا را روي كاغذ پياده كره و به همراه داشته باشيد. زماني كه متراژ لازم را براي كاغذ ديواري محاسبه كرديد، توصيه مي‌كنيم يك يا دو رول  كاغذ ديواري اضافه از حد نياز را خريداري كنيد تا در صورت اشتباه در اندازه‌گيري يا خراب شدن قسمتي از كاغذديواري، بتوانيد از آن مقدار اضافي استفاده كنيد.
ز- انواع کاغذ دیواری :

كاغذ ديواری هايي كه داراي پوشش وينيل هستند بادوام‌ترين انواع كاغذ ديواری ها محسوب می‌شوند. اين نوع از كاغذ ديواری ها هم‌چنين قابل شست‌وشو و ضد آب هستند. همين نوع از كاغذ ديواری خود به دو نوع تقسيم مي‌شود: نوع اول در قسمت پشت كاغذ ديواری داراي لايه‌اي از وينيل است و نوع دوم داراي لايه‌اي از وينيل در قسمت روي كاغذ ديواری است كه مسلما نوع دوم دوام بيشتري دارد. نوع اول قابل شست‌وشو و ضد آب است و راحت‌تر از روي ديوار كنده مي‌شود. بنابراين نوع دوم كاغذ ديواری هاي داراي پوشش وينيل، مي‌توانند مناسب‌ترين گزينه براي انتخاب باشند.


مطالب در حال بروز رسانی است ...

برای کسب اطلاعات بیشتر با ما در تماس باشید :
این آدرس ایمیل توسط spambots حفاظت می شود. برای دیدن شما نیاز به جاوا اسکریپت دارید     ,   این آدرس ایمیل توسط spambots حفاظت می شود. برای دیدن شما نیاز به جاوا اسکریپت دارید   . شماره تماس های ما را نیز در بخش تماس با ما بیابید.


برای مشاهده شرکت های ثبت شده به سامانه ثبت فعالان صنعت چوب و مبلمان ایران مراجعه نمایید.

برای آشنایی با نحوه ثبت خود در سامانه از اینجا اقدام نمایید.


Ezdar Crafts
 

حاضرین سایت

ما 21 مهمان و بدون عضو آنلاین داریم

نقشه سایت