الف- تفاوت لمینت با پارکت :

1- در نصب لمینت ما از چسب استفاده نمی کنیم بلکه توسط شیارهایی به نام کلیک ( بصورت نر و ماده ) به هم قفل می شوند.ولی پارکت را باید با استفاده از چسب روی سطح پیاده کرد که باعث آسیب دیدگی کف اتاق مخصوصاً سنگفرش های گران قیمت می شود.

2- تفاوت اصلی دیگر بین لمینت و پارکت قابل حمل یا Portable بودن لمینت است. از انجایی که به کف چسب نمی شود م یتوان انرا جمع کرد و در جایی دیگر نصب کرد.

3-  در زیر کار لمینت فوم هایی کار شده که عایق صوت و تا حد زیادی حرارت/سرما می باشند و باعث آلودگی صوتی کمتری می شوند.

4- به خاطر جنس و نوع ساخت لمینت ها ( چون مستقیماً از چوب درست نمی شوند ) ، استحکام و مقاومت آنها در مقابل خراشیدگی و رطوبت بیشتر است.

5- از لحاظ اجرایی و به صرفه بودن برای کارفرما نیز لمینت ها گزینه مناسب تری هستند.هم زودتر  و سریع تر نصب می شوند و هم نیاز به پرداخت بعد از نصب ( ساب و لاک ) ندارند و پس از نصب می توانید وسایلتان را بچینید.ب- مزایای پارکت لمینت:


- بهداشتی تر از موکت و کفپوش های پلاستیکی

- سهولتی بی نظیر در تعمیر، در مقایسه با موکت و کفپوش

- مقاومتر در مقابل فشار و خراش

- پایا و نافرسا در برابر لک و آتش ناشی از سیگار

- نصب سهل تر و سریعتر از کاشی و سرامیک

- انتخابی گسترده در طرح و رنگ

- نگهداری آسان، (کف شما با تمیز نمودن، خشک و یا گاهاً نم دار برای سالها زیبا باقی می ماند.) .اتصال بسیار محکم قطعات.

-بدون برداشتن تاب .

-بدون درز وسطحی صاف وهموار.

-بدون نیاز به چسب وضربه.

-جابجا کردن ساده.

-تنوع رنگ مناسب با دکوراسیون شما.

- قابل نصب  روی سرامیک و یا سنگ 


ج- تفاوت قيمت لمینت ها براي چيست؟ 

 1- لمینت ها از نظر مواد تشکيل دهنده تا حدودي ممکن است متفاوت باشند، يکي از تفاوت لمینت ها با يکديگر نوع شيار (کليک) آنهاست که نقش اصلي را در چفت و بست کردن لمينت ها به عهده دارند، اگر لمينتي از نظر کليک استانداردهاي لازم را دارا نباشد ممکن است پس از مدتي که از نصب آن بگذرد تايلها از يکديگر جدا شوند،


2- نکته مهم در کیفیت لمینت ها اين است که هر چه کیفیت مواد ساخته شده آن و نوع ساخت آن بالاتر باشد پس از نصب کار يکدست تر و يکنواختر خواهد بود

3- لمینت هارا با استاندارد AC طبقه بندي مي کنند مانند AC2 - AC3 - AC4 هر چه AC  لمینت بالاتر باشد قيمت آن نيز به نسبت بالاتر خواهد بود ، البته به شرطي که AC واقعي باشد نه اين که فقط روي بسته بندي درج شده باشد، يعني هويت کالا براي خريدار روشن باشد.AC نشان دهنده ضريب سايش و پاخور لمينت مي باشد يا در بيان ساده تر هر چه AC لمينت بالاتر باشد کمتر خش بر مي دارد، استاندارد AC3 براي منازل مسکوني که معمولا با کفش روي آن تردد نمي شود مناسب است، استاندارد AC4 براي منازل مسکوني، فضاهاي اداري و فروشگاهي که همه با کفش تردد مي کنند مناسب است.

 

د-سوال و جواب مهم :

سوال 1 - آیا میشه ازلمینت در جایی که گرمایش از کف کارشده استفاده کرد؟
جواب 1- بله ولی لمینتی که برای اینکار استفاده مینمایید را باید با ضمانت اجرای در شرایط گرمایش از کف خریداری نمائید٬ ولی از نظر کارشناسی٬ این کار اصولی نیست


سوال2- آیا می توان در مناطق سرد سیر با این توضیح که در زمستان دما به زیر صفر میرسد و در طول زمستان کسی از ویلااستفاده نمیکند تا فصل گرما . ایا با این توضیح می توان از لمینت استفاده کرد؟
جواب 2- بله میتوانید از لمینیت استفاده نمائید، با توجه به این نکته که در فصل گرم که به ویلای خود مراجعه نمائید، چند روز اول در هنگام تردد لمینیت ها سرو صدا خواهند داشت که پس از گذشت چند روز این مشکل برطرف خواهد شد.

سوال 3- آیا استفاده از لمینت در خانه های شمال کشور که رطوبت دارن مشکلی ایجاد میکنه؟
جواب 3- اگر عایق کاری درستی انجام شده باشد و واحد مورد نظر در زیر زمین یا طبقه همکف نباشد.مشکلی پیش نمی آید و قابل اجراست.فقط بایستی نصاب درز انبساط لمینت را به جای هشت میلیمتر، حداقل دوازده میلیمتر در نظر بگیرد.

سوال 4- آیا همه پارکت ها موقعی که روی آنها راه برویم صدا می دهند ؟ آیا می شود زیر ساز پارکت را موکت بدون پرز قرار داد؟
جواب 4- خیر این صدا بستگی به چند عامل دارد که از جمله آنها میتوان به نوع فوم مصرفی و نوع زیر سازی اشاره کرد.در پاسخ به سوال دومتان باید عرض کنم که بله موکت بدون پرز حتی از فوم سایلنت درجه 1 نیز بهتر استر- نصب لمینت : 

1- در ابتدا نصب یک فوم پلاستیکی یا یک حائل رطوبتی به شکل زیر. ضخامت آن اصولاً 6 میل است و احتمالاً در مناطق مختلف چند میل جابجا خواهد شد.2- از آنجاییکه بیشتر نصب ها بصورت افقی و در سطرهای مختلف صورت می پذیرد، پرداخت تخته ها و احیاناً برش تخته ها بر اساس اندازه های گرفته شده لازم است.

3- تخته اول را قرار داده و با استفاده از ضربه به هم چفت می کنیم.

4- همین کار را برای تخته سوم ادامه داده و محکم می کنیم.5- اگر فاصله ای بین سطرها بوجود آمد باید اصلاح/برش کنید.

6- به یاد داشته باشید که هر ورق باید 10 الی 15 میلیمتر از دیوار فاصله داشته باشد.7- همین کار را برای سطرهای بعدی انجام دهید و حتماً ضربات را محکم و درست بزنید تا کلیک بخورند.

8- در قسمت انتهایی کار هم با استفاده از برش می توانید عرض تخته مورد نظر خود را در بیاورید. و برای این کار نیاز به خطکش و تنظیم دقیق از سمت دیوار دارید.
نکته : مراحل نصب لمینت را می توانید از مراجع مختلف تهیه فرمایید که بهترین آن هم اینترنت است.یک کلیپ آموزشی هم در سایت آپارات موجود است که در لینک زیر می بینید. 
مطالب در حال بروز رسانی است ...

برای کسب اطلاعات بیشتر با ما در تماس باشید :
این آدرس ایمیل توسط spambots حفاظت می شود. برای دیدن شما نیاز به جاوا اسکریپت دارید     ,   این آدرس ایمیل توسط spambots حفاظت می شود. برای دیدن شما نیاز به جاوا اسکریپت دارید   . شماره تماس های ما را نیز در بخش تماس با ما بیابید.


برای مشاهده شرکت های ثبت شده به سامانه ثبت فعالان صنعت چوب ایران مراجعه نمایید.

برای آشنایی با نحوه ثبت خود در سامانه از اینجا اقدام نمایید.


 

Ezdar Crafts