برای راه اندازی یک دستگاه سی ان سی (CNC) (مثلاً سی ان سی چوب)،نیاز به قطعات و نرم افزارهایی داریم که به صورت خلاصه در ذیل آورده شده است.برای اطلاعات بیشتر می توانید کتاب راهنمای سی ان سی را از گروه دریافت نمایید.

1- تهیه یک کامپیوتر برای طراحی شکل مورد نظر با نرم افزار و اتصال به کنترلر

2- نرم افزار آرت کم (ART CAM) و یا هر نرم افزار طراحی دیگر مثل کورل دراو ،برای طراحی طرح مورد نظر و تبدیل آن به زبان ماشین یا Gcode.

3-یک کنترلر(برای بارگذاری طرح و شبیه سازی آن) تهیه کنید . اینترفیس (نرم افزار کنترلر، برای تبدیل کد به زبان ماشین) آن را روی کامپیوتر نصب کنید و کابل های مربوطه را نصب نمایید. از درون اینترفیس Gcode را بارگذاری نمایید و شبیه سازی آن طرح ببینید.

                                                                                                                               
                                                                                                                           قطعات یک دستگاه سی ان سی


4- موتور و درایور .که برای حرکت محورها استفاده می شود.اسپیندل روی محور Z سوار شده و کار پردازش را انجام می دهد. درایو های آن را به کنترلر و سرو موتورها وصل نمایید .

5- سیستم حرکتی (کوپلینگ ، بال اسکرو یا لیداسکرو و مهره و هولدر (نگه دارنده)جهت ابتدا و انتها و همچنین مهره بال اسکرو . بال اسکرو ها را توسط کوپلینگ به موتورها وصل نمایید.(تمامی اینها برای نگه داشتن موتورها روی میز کار و حرکت درست آنهاست که در کتاب راهنمای سی ان سی تالیف گروه ازدار آمده است).
6- میز و محور متحرک که بال اسکرو ها را روی آنها نصب خواهد شد.
7- یک عدد اسپیندل موتور ، یک عدد کولت و یک عدد ابزار .اسپیندل را روی محور انتهایی نصب شده ابزار و کولت را روی اسپیندل سوار می شوند.(ابزار نهایی برای برش کار می باشند)

* ناگفته نماند که در طراحی سی ان سی تکنولژیهای دیگر نیز به کار می رود .مثلاً به جای تکنولژی سرو موتور در سی ان سی های قدیمی و کم قدرت تر از استپر موتور (Stepper Motor) استفاده می شده است و یا در مدل های پیشرفته تر برای برقراری ارتباط از فیبر های نوری استفاده شده است.برخی از کنترلرهای نسل جدید با سیم اترنت به کامپیوتر و شبکه وصل شده تا کاربر بتواند از راه دور آنرا کنترل کند.
مطالب در حال بروز رسانی است ...

برای کسب اطلاعات بیشتر با ما در تماس باشید :
این آدرس ایمیل توسط spambots حفاظت می شود. برای دیدن شما نیاز به جاوا اسکریپت دارید     ,   این آدرس ایمیل توسط spambots حفاظت می شود. برای دیدن شما نیاز به جاوا اسکریپت دارید   . شماره تماس های ما را نیز در بخش تماس با ما بیابید.


برای مشاهده شرکت های ثبت شده به سامانه ثبت فعالان صنعت چوب ایران مراجعه نمایید.

برای آشنایی با نحوه ثبت خود در سامانه از اینجا اقدام نمایید.


Ezdar Crafts