کنترلر syntec :

این کنترلر ساخت کشور تایوان است و با توجه به منوهای روان کنترلر و بازار گرم سی ان سی های چینی در چند سال اخیر! فعالان زیادی ( علی الخصوص در زمینه صنایع مبلمان ) در کشور از آن استفاده می نمایند. با استفاده از این کنترلر می توان کارهای پیچیده منبت کاری و همچنین طراحی های پیچیده ای را انجام داد و با توجه به قیمت مناسب تر این کنترلرها بازار آن نیز خوب است.با توجه به نیاز های دوستان و درخواست های مکرر در مورد آموزش کنترلر سینتک ( و با توجه به اینکه در کتاب آموزش سی ان سی هم در این مورد بحث شده است ) ، بر آن شدیم تا یک فایل ضمیمه آموزشی در زمینه کار با دستگاه های سینتک چینی تهیه نماییم..مطالب شامل موارد زیر است.

1- اندازه گیری ابزار و رفرنس گیری

2- اندازه گیری طول ابزار

3- باز کردن فایل و کار با آن

4- تشریح منوهای صفحه اصلی

5- تنظیمات ابزار

6- شبیه سازی گرافیکی

7- کار با فایل ها در کنترلر

8- مدهای مختلف کار با کنترلر سینتک

9- مقدار دهی آفست برای قطعه برشی

و ...

 دوستانی که کتاب آموزش گروه را دریافت کرده و کد تخصصی به آنها داده شده است می توانند از این فایل آموزشی استفاده نمایند.

نکته : این فایل آموزشی برای دوستان عضو تخصصی که دارای کد می باشند رایگان می باشد.


صفحه اصلی پنل این کنترلر ها عموماً به شکل زیر می باشد.یکسری دکمه های F1 تا F... بسته به نوع کنترلر در آن تعبیه شده است که عموماً بصورت نمودار زیر می باشند.
به عنوان مثال اگر بخواهیم برای سی ان سی های میلینگ آنرا نشان دهیم بصورت شکل زیر می باشد.

1- منوی Position : برای مقدار دهی محورها و رفرنس گیری آن و همچنین مقدار دهی نسبی و ...

2- منوی Program : دارای زیرمنوهایی برای :

2-1 - برای طراحی و رسم اشکال

2-2- همچنین منوی file Manager کار با فایل ها و ویرایش آنها در ادیتور ، Impoert و یا Export فایل ( با استفاده از کابل های آر اس و یا یو اس بی )

2-3-منوی Teach برای ذخیره سازی دستورات و اجرای دوباره یکسری دستورات ، منوی simulation برای شبیه سازی کار ( در مد های step و continue و... که اولی برای دیدن مرحله به مرحله کار و دیگری برای دیدن یکسره کار )

و ...


جعبه کنترلرهای مدل های جدید تر سینتک می تواند به صورت زیر باشد. پورت هایی برای اتصال موتور ها ، Earth زمین ، برخی I/O های اضافی ، پورت های یو اس بی و همچنین پاور .و ...برد اضافی داخل باکس که به کنترلر وصل می شوند.برد اضافی متصل به برد اصلی بالا برای اتصال یکسری I/O ( دستگاههای ورودی /خروجی اطلاعات به کنترلر سینتک نظیر رله های پمپ خنک کننده و یا روغن و یا چراغ های ال ای دی و ... )کابل های اتصال که بصورت RS و یا USB می باشند.

  

منوی اصلی کنترلر سینتک که در اکثر مدل های آن به همین صورت می باشد. همانطور که در کتاب سی ان سی مطرح شد رفرنس گیری و حرکت محورها از سه حالت زیر خارج نیست. Relative  و Absolute و Dist to Go . منوهای F1  تا F8 ( همان منوهای بالای صفحه کلید) را در زیر می بینید که اهم کار آنها در بالا بدان اشاره شد.اسم فایلی که در حال اجراست cccc.NC می باشد و اطلاعات مربوط به سرعت و حرکت اسپیندل برای این فایل نیز در زیر موقعیت محورها نشان داده شده است.منوی شبیه سازی و تنظیمات مربوط به شبیه سازی
منوی مربوط به تنظیمات و شناساندن ابزار و اندازه گیری مقدار offset برای  هر کدام. تعیین قطر و طول ابزار و ...
مد MDI از مدهای مختلف سینتک.در این حالت برنامها را می توانید بلاک به بلاک بنویسید و اجرا بگیرید.شما جیکدهای مربوطه را وارد نموده و اجرا می نمایید. و نتیجه حرکت را روی محورها می بینید.منوی رسم اشکال و دادن پارامترهای مربوطه.مثلاً در اینجا نوع کمان را انتخاب کرده و قطر را وارد نموده و نتیجه را ببینید.از منوی File زیر منوی Import را انتخاب نموده .اگر نام فایل را نمی دانید می توانید *.* را بالا تایپ کنید تا تمام فایل را لیست کرده و انتخاب نمایید و اگر هم نام فایل را می دانید آنرا تایپ کرده تا لود کنید.

پورت های کنترلر و نحوه نقل و انتقال داده ها و فایل ها.

مطالب در حال بروز رسانی است ...

برای کسب اطلاعات بیشتر با ما در تماس باشید :
این آدرس ایمیل توسط spambots حفاظت می شود. برای دیدن شما نیاز به جاوا اسکریپت دارید     ,   این آدرس ایمیل توسط spambots حفاظت می شود. برای دیدن شما نیاز به جاوا اسکریپت دارید   . شماره تماس های ما را نیز در بخش تماس با ما بیابید.


برای مشاهده شرکت های ثبت شده به سامانه ثبت فعالان صنعت چوب ایران مراجعه نمایید.

برای آشنایی با نحوه ثبت خود در سامانه از اینجا اقدام نمایید.


Ezdar Crafts

حاضرین سایت

ما 56 مهمان و بدون عضو آنلاین داریم

نقشه سایت