دستگاه های برشکاری را می توان در دسته بندی های خاص زیر قرا رداد.البته این نوع دسته بندی مختص گروه ازدار است و دیگر تقسیم بندی ها قابل قبول ماست.

الف - اره دورکن :

یکی از دستگاه های مهم برش کاری پنل های چوبی ( مخصوصاً برش ورق های کابینت ) اره دور کن ها می باشند که ما به بررسی اجمالی نوع خط زن آن می پردازیم.در خرید اره دورکن ها چند نکته را باید در نظر بگیرید که در زیر به آن اشاره شده است.برای کسب اطلاعات بیشتر اینجا کلیک نمایید.ب- پانل بر :

پانل برها دستگاه هایی است برای برش پنل های چوب، ام دی اف و ... . در انواع جدید تر آن شما می توانید تنظیم کنید که چه ابعادی را می خواهید برش دهید.روش کار بدین صورت است که پنل ها را به ورودی ریل داده و سپس از روی صفحه کنترلر تیغه های آنرا در ابعادی که می خواهید تنظیم می کنی و سپس استارت را می زنید.

پانل بر های پیشرفته در نوع خود نوعی دستگاه سی ان به حساب می آیند که دارای مانیتور کنترلر برای تنظیمات پیشرفته هستند.

فاکتورهایی چون نعداد میز تغذیه دستگاه ، توان موتور های اره های اصلی و خط زن ، قطر اره های اصلی و خط زن ، سرعت چرخش اره ها ، و ابعاد ورودی کار و ارتفاع برش از مهم ترین فاکتورهایی است که باید در خرید دستگاه در نظر بگیرید.برای کسب اطلاعات بیشتر اینجا کلیک نمایید.
ج- اره میزی :

بی شک یکی از مهم ترین و کاربردی ترین دستگاه های هر نجار (کابینت ساز) و هر کسی که به نحوی در صنعت چوب و برش الوار و پنل چوبی دستی بر آب دارد، اره میزی است کههمانطور که از اسمش پیداست اره ای است که بر روی یک میز سوار شده است.برای کسب اطلاعات بیشتر اینجا کلیک نمایید.این دستگاه بطور کلی از یک میز ، و میز متحرک کناری ، چند تا تیغه ، سیستم اندازه گیری و سیستم جمع کن گرد و غبار تشکیل شده است.


د- اره فارسی بر :

کمتر نجار و کابینت کاری را می توانید پیدا کنید که با فارسی بر و کار روی آن آشنا نباشد.ابزاریست قدرتمند و بسیار مفید که برای برش در مقیاس کوچک استفاده می شود.برخی از انواع آن دارای درجه بندی زاویه ای برای برش های مورب و در سطوح ضخامت های مختلف می باشند.از این وسیله برای برش چوب و دیگر مواد در اندازه ها و شکل های مختلف استفاده می شود.
دارای انواع مختلف پایه دار، ساده، کشویی و غیره می باشند که کار عمود بر ، گردبر و در ارتفاع های مختلف را انجام می دهند.
در زیر یک فارسی بر مدل ماکیتا که دارای کیسه غبار جمع کن نیز می باشد نمایش داده شده است. برای کسب اطلاعت بیشتر اینجا کلیک نمایید.


ر- اره تیزکن :

دستگاه هایی نظیر اره تیز کن را می توان در زمره کارهای خدماتی دانست.همانطور که از اسمش پیداست برای تیز کردن اره ها ها استفاده می شود.

مطمئناً شما با اسم هایی از قبیل اره تیزکن های نواری ، دیسکی ( آتشی ، آلومنیوم بر و آب صابونی ) ، دیسکی مگنت دار ( ام دی اف بر و ....) و غیره آشنا هستید و یا حداقل آنرا یک بار شنیده اید.اکثر اره تیز کت های صنعتی از خنک کننده های آب و یا آب صابون برای خنک کردن تیغه استفاده می کنند. اره تیز کن ها بصورت نو و استوک و در مدل های ( مکانیک ، پنوماتیک ، اتوماتیک) در بازار موجود می باشند. برای کسب اطلاعت بیشتر اینجا کلیک نمایید.

و...

حاضرین سایت

ما 31 مهمان و بدون عضو آنلاین داریم

نقشه سایت