یکی از ابزارهای مهم برش کاری پنل های چوبی ( مخصوصاً برش ورق های کابینت ) اره دور کن ها می باشند که ما به بررسی اجمالی نوع خط زن آن می پردازیم.در خرید اره دورکن ها چند نکته را باید در نظر بگیرید که در زیر به آن اشاره شده است.


1- ابعاد ریل برش : که بستگی مستقیم به کار شما و اندازه پنل های چوبی که استفاده می کنید دارد.این خیلی مهم است که ریل برش تا چه اندازه به طرفین حرکت می کند چون قدرت مانور شما را در برش افزایش می دهد.
2- میز اره و ابعاد : نوع میز و همچنین ابعاد میز نیز بسیار مهم است.اصولاً میز اصلی چدنی است و یا آلیاژی از همین نوع.چند تا میز اضافی نیر برای کنارهها در نظر گرفته می شود که اندازه آنها را نیز باید در نظر بگیرید.اندازه کارگاه شما نیز مهم است تا بتوانید آنرا در آن جای دهید.3- موتورها : یک موتور اصلی و یک موتور خط زن داریم که توان اولی بیشتر از دومی است.اندازه توان موتورها نیز در انتخاب دستگاه مهم است.


4- تیغه اره : قطر تیغه اره اصلی و تیغه اره خط زن نیز بسیار مهم است.هر کدام دارای شفتی هستند که دارای قطری خاص می باشند که مخصوص دستگاه است.قطر اصلی از خط زن بیشتر است.شما باید بسته به کار و ظرافت کارتان انتخاب کنید.


5- سرعت اره ها : اره اصلی و خط زن دارای سرعت های متفاوت می باشند که باید در نظر گرفته شود.

6- تنظیمات برش : این دستگاه ها دارای آپشن هایی برای تنظیم پهنای برش ، ارتفاع تیغ ها ، زاویه تیغ اره ها و اره خط زن و همچنین نمایشگر دیجیتالی ( برای انواع پیشرفته تر ) برای تنظیم زوایای برش می باشد.


7- ارتفاع برش : مقدار حداکثری برای ارتفاع برش در زوایای 45 و 90 درجه و زوایای دیگر نیز برای انتخاب دستگاه مهم است.

8- برخی از انواع پیشرفته تر آن دارای کنترلی با منوهای پیشرفته تر می باشند که کار با دستگاه را راحت تر خواهد کرد.

نکته : وزن دستگاه و همچنین سیستم مکشی آنرا نیز باید در نظر بگیرید.قدرت مکش نیز بستگی مستقیم به حجم کاری دستگاه شما دارد و گرد و غباری که دستگاه تولید می کند.

حاضرین سایت

ما 132 مهمان و بدون عضو آنلاین داریم

نقشه سایت