در حال بروز رسانی ....

اعضای گروه می توانند برای اطلاعات بیشتر با ما مکاتبه نمایند.

دستگاه هایی نظیر اره تیز کن را می توان در زمره کارهای خدماتی دانست.همانطور که از اسمش پیداست برای تیز کردن اره ها ها استفاده می شود.

مطمئناً شما با اسم هایی از قبیل اره تیزکن های نواری ، دیسکی ( آتشی ، آلومنیوم بر و آب صابونی ) ، دیسکی مگنت دار ( ام دی اف بر و ....) و غیره آشنا هستید و یا حداقل آنرا یک بار شنیده اید.اکثر اره تیز کت های صنعتی از خنک کننده های آب و یا آب صابون برای خنک کردن تیغه استفاده می کنند. اره تیز کن ها بصورت نو و استوک و در مدل های ( مکانیک ، پنوماتیک ، اتوماتیک) در بازار موجود می باشند.

نکته : شرکت های آلمانی و ایتالیایی بهترین تولید کننده های این دستگاه ها در دنیا می باشند.

نکته : در بحث تیز کرده اره ها مبحثی به نام تابگیری اره ها ( مخصوصاٌ اره الماسه های سی ان سی ) مطرح می گردد که دستگاههای پیشرفته و صنعتی قادر به انجام آن هستند.

اره CNC تیز کن :

نکته : ناگفته نماند که دستگاه های اره تیز کن صنعتی خود یک CNC می باشند که دارای کنترل پنل خاص خود هستند و تنظیمات برش و زاویه را از این طریق می توانید اعمال کنید.تیز کاری و سرویس انواع اره های الماسه  چوب ، MDF ، HDF ، HPL ، آلومینیوم و نئوپان بری در اره تیز کن های صنعتی به شرح ذیل ارائه می گردد:

  1.  اره های الماسه قبل از تیز کاری شستشو داده شده تا سطح فلز از هر گونه نا خالصی پاک شود.
  2. قسمت پشت دندانه های الماسه که جزء بدنه C.V می باشند توسط ماشین آلات مخصوص پشت برداری شده تا در هنگام برش دچار مشکل نشود و از ایجاد حرارت در هنگام برش جلوگیری به عمل بیاورد.
  3.  پس از پشت برداری اره های الماسه به منظور عملیات داخل زنی (FACE) در مقابل دستگاههای خاص قرار می گیرند تا در زمان مناسب و با سنگ های دیاموند (الماسی) مختلفی که وجود دارند برای هر نوع دندانه الماسه سنگ مناسب جنس الماس بر روی دستگاه نصب شده و عملیات داخل زنی آغاز می شود تا لبه های بیرونی دندانه های الماسه که کار پرداخت دیواره برش را برعهده دارند انجام شده و به سطح تیز و برنده ای که نیاز دارند برسند.
  4.  پس از عملیات داخل زنی تیغ اره های الماسه برای مرحله تیز شدن بیرون دندانه (TOP) آماده می شود پس از شناسایی و محاسبه زوایای نوع پایه دندانه شناسایی زوایای روی دندانه الماسه. اندازه های بدست آمده بر روی دستگاه های خاص اندازه گیری و پس از وارد کردن اندازه های بدست آمده در حافظه دستگاه CNC و ثبت اندازه های دستگاه به صورت اتوماتیک شروع به کار کرده و اره الماسه را به نهایت تیز بودن و برندگی لازم می رساند.
  5. پس از پایان عملیات تیزکاری اره های الماسه داخل روغن مخصوصی که در راستای جلوگیری از زنگ زدگی اره ها استفاده می شود گذاشته می شوند و بسته بندی به صورت استاندارد جهانی انجام می شود.در شکل های زیر یک نمونه از اره تیز کن های صنعتی را که برای اره الماسه های سی ان سی هم کاربرد دارد به تصویر کشیده ایم.این نوع اره تیز کن ها دارای کنترل پنلی برای خاموش روشن کردن و تنظیمات درجه برای حرکت شمباده و دیگر تنظیمات می باشند.

اندازه گیری قطر تیغه برای تنظیم دستگاه.


تنظیم کردن سمباده بر حسب قطر دستگاه.

جا زدن اره برای تیز کردن.دستگاه دارای اهرمی است که باعث حرکت دورانی تیغه شده و دندانهها را جابجا می کند.پدی که کار آن نگهداری تیغه برای جلوگیری از لگدهای تیغه و یا جلوگیری از انحراف تیغه می باشد.در دو شکل زیر نیز یک اره تیز کن کوچک کارگاهی را نشان داده ایم که برای تیز کردن تیغه های انواع اره میزی ، عمود بر، فارسی بر و ... کاربرد دارد.

در خرید یک اره تیزکن (صنعتی) باید معیار های زیر را در نظر بگیرید :

قطر سوراخ

گام دندانه

قطر چرخ سنباده

حداکثر زاویه مماس،

زاویه تراش مورب،

زاویه برش،

حداکثر ضخامت تیغه،

حداکثر امتداد برش


و در انواع پیشرفته تر :


قطر بیرونی (و قابلیت افزایش  )

قطر حفره داخلی ( و قابلیت افزایش  )

حداکثر عمق دندانه ( بر اساس سفارش قابل تغییر می باشد )

ظرفیت تقریبی محفظه آب صابون

بار الکتریکی کلی سیستم

چپ و راست زنی

نوع تیز کردن ( داخل برداری / پشت برداری )

داخل برداری / پشت برداری

ابعاد

مطالب در حال بروز رسانی است ...

برای کسب اطلاعات بیشتر با ما در تماس باشید :
این آدرس ایمیل توسط spambots حفاظت می شود. برای دیدن شما نیاز به جاوا اسکریپت دارید     ,   این آدرس ایمیل توسط spambots حفاظت می شود. برای دیدن شما نیاز به جاوا اسکریپت دارید   . شماره تماس های ما را نیز در بخش تماس با ما بیابید.


برای مشاهده شرکت های ثبت شده به سامانه ثبت فعالان صنعت چوب ایران مراجعه نمایید.

برای آشنایی با نحوه ثبت خود در سامانه از اینجا اقدام نمایید.


Ezdar Craftsحاضرین سایت

ما 251 مهمان و بدون عضو آنلاین داریم

نقشه سایت