پانل برها دستگاه هایی است برای برش پنل های چوب، ام دی اف و ... . در انواع جدید تر آن شما می توانید تنظیم کنید که چه ابعادی را می خواهید برش دهید.روش کار بدین صورت است که پنل ها را به ورودی ریل داده و سپس از روی صفحه کنترلر تیغه های آنرا در ابعادی که می خواهید تنظیم می کنی و سپس استارت را می زنید.

پانل بر های پیشرفته در نوع خود نوعی دستگاه سی ان به حساب می آیند که دارای مانیتور کنترلر برای تنظیمات پیشرفته هستند.

فاکتورهایی چون نعداد میز تغذیه دستگاه ، توان موتور های اره های اصلی و خط زن ، قطر اره های اصلی و خط زن ، سرعت چرخش اره ها ، و ابعاد ورودی کار و ارتفاع برش از مهم ترین فاکتورهایی است که باید در خرید دستگاه در نظر بگیرید.



شمای داخلی و اجزای تشکیل دهنده یک پنل بر بزرگ و در مقیاس صنعتی می تواند بصورت شکل زیر باشد :

1- کالسکه حرکتی با قدرت مانور فراوان.



2- تیغه های برش. البته ذکر این نکته هم مهم است که تیغههای آلمانی و ایتالیایی حرف اول را در بازار دنیا و علی الخصوص ایران می زنند.به نوع و جنس تیغه توجه داشته باشید و در کاتالوگ دستگاه تست کنید.



3- غلطک فشار برای نگه داشتن و عدم حرکت اضافی.کار ااین غلطک ها محافظت از قطعه هنگام برش است تا به فنس های اطراف برخورد نکند



4- نحوه قرار گرفتن تیغه ها و یا بقولی عدم انحراف آنها می تواند از عوامل تاثیرگذار در برش باشد.مخصوصاً اگر قطعات برش زیاد بوده و می خواهید کارتان صاف و تمیز باشد.



5- سیستم حرکتی قطعات نیز برای حرکت دادن نرم و دقیق قطعه مورد نظر از دیگر فاکتورهای اصلی یک پانل بر می باشد.در مدل های جدید تر از بازوهای فنوماتیک برای نگه داشتن قطعه استفاده می گردد که بسیار نرم و دقیق است.



6- میزی که روی آن حرکت صورت می گیرد بسیار مهم است.در مدل های بالاتر و در مدل های فرمت 4 ددیه شده است که میز بصورت یک بالشتک هوا عمل کرده که منجر به حرکت نرم و راحت می شود.



7- غلطک های تعبیه شده در زیر قطعه برای روان سازی حرکت بسیار مهم و حیاتی هستند.به عبارتی دیگر می توان این غلطک ها را یک عامل اصلی در حرکت درست و در نهایت برش درست قطعه تلقی کرد.



8- یک کنترل پنل قوی و قدرتمند برای کنترل سخت افزاری و نرم افزاری پنل بر از مزایای دیگر چنین دستگاه ها است.اینکه شما در یک جا بنشینید و یک دستگاهی با این ابعاد بزرگ را کنترل کنید از نظر ما بسیار حائز اهمیت است.برخی از سیستم ها دارای سنسورهایی در جاهای مختلف دستگاه برای کنترل قسمت های مختلف آن است.شاید شما نتوانید پشت دستگاه و یا کنارههای ان را ببینید ولی با یک کنترل پنل قوی با سیستم مانیتورینگ دقیق می تواند چشم دیگر شما باشد!.



9- فنس های نگه داری قطعه که مخصوص چوب و پنل های چوبی هستند.



10- در اغلب  دستگاه های پیشرفته مشاهده شده است که سیستمی برای حرکت قطعه ( جدا از حرکت تیغه) در نظر گرفته شده است که بسیار مفید است و باعث انعطاف بیشتر در برش می شود.






مطالب در حال بروز رسانی است ...

برای کسب اطلاعات بیشتر با ما در تماس باشید :
این آدرس ایمیل توسط spambots حفاظت می شود. برای دیدن شما نیاز به جاوا اسکریپت دارید     ,   این آدرس ایمیل توسط spambots حفاظت می شود. برای دیدن شما نیاز به جاوا اسکریپت دارید   . شماره تماس های ما را نیز در بخش تماس با ما بیابید.


برای مشاهده شرکت های ثبت شده به سامانه ثبت فعالان صنعت چوب ایران مراجعه نمایید.

برای آشنایی با نحوه ثبت خود در سامانه از اینجا اقدام نمایید.


Ezdar Crafts

حاضرین سایت

ما 208 مهمان و بدون عضو آنلاین داریم

نقشه سایت