دستگاه های لبه چسبان نوار به سه نوع 1- تمام اتوماتیک 2- نیمه اتوماتیک  3- پورتابل (قابل حمل) تقسیم می شوند.در دستگاه های اتوماتیک شما ورق را روی ریل و سپس نوار را روی غلطک قرار می دهید تنظیمات ضخامت ورق را انجام داده چسب را در محفظه می گذارید و پس از تنظیم حرارت محفظه شروع به کار می کنید.و در نهایت هم خروجی کار خود را خواهید دید.در مورد نیمه اتوماتیک هم تقریباً به همین منوال است.
اما در نوار لبه چسبان های دستی قضیه متفاوت است.شما باید همه کارها را خودتان انجام دهید. تمام کارهای واحد PLC را باید خودتان انجام دهید و همچنین باید دارای قدرت بدنی زیاد برای فشار نوار روی ورق باشید.ناگفته نماند که دقت کار در این دستگاه ها بسیار پایین تر از نوع اتوماتیک آن است و امکان باز شدن نوار به مرور زمان وجود دارد.همانطور که در شکل زیر می بینید یک دستگاه پورتابل لبه چسبان می تواند به بصورت شکل زیر باشد.

نکته 1 : استفاده از این مدل دستگاه ها در درجه اول بستگی مستقیم به قدرت بدنی فرد برای چسباندن نوار روی ماده مورد نظر دارد.

نکته 2 : در انتخاب چسب مورد نظر ( که اغلب برای این دستگاه ها بصورت قرص های دایره ای ، چیزی شبیه نفتالین) در بازار ارائه می شود دقت نمایید و نوع رزین بکار رفته و درصد چسبندگی آنرا در نظر بگیرید.

نکته 3 : در مخزن تنظیمات درجه حرارت چسب برای بالا بردن کیفیت کار توجه داشته باشید که نباید زیاد درجه آنرا بالا ببرید چون به مرور زمان به دستگاه شما آسیب می رساند.

نکته 4 : اغلب این دستگاه ها در قسمت ابتدایی ورود نوار یک کاتر (برش دهنده) دارند که هر وقت لازم دیدی می توانید خود بصورت دستی نوار را قطع کنید.

       


نکته 5
: تمامی این دستگاه ها دارای اهرم های کمکی برای تنظیم ضخامت ماده مورد نظر می باشند. که اصولاً بر اساس ضخامت های کارهای مجود در بازار تعیین می شود.
  
                                                                                                                                                                                              دانلود فایل آموزشی

مطالب در حال بروز رسانی است ...

برای کسب اطلاعات بیشتر با ما در تماس باشید :
این آدرس ایمیل توسط spambots حفاظت می شود. برای دیدن شما نیاز به جاوا اسکریپت دارید     ,   این آدرس ایمیل توسط spambots حفاظت می شود. برای دیدن شما نیاز به جاوا اسکریپت دارید   . شماره تماس های ما را نیز در بخش تماس با ما بیابید.


برای مشاهده شرکت های ثبت شده به سامانه ثبت فعالان صنعت چوب ایران مراجعه نمایید.

برای آشنایی با نحوه ثبت خود در سامانه از اینجا اقدام نمایید.


Ezdar Crafts

حاضرین سایت

ما 317 مهمان و بدون عضو آنلاین داریم

نقشه سایت